Składowanie Blach

Magazyny Kasto mogą występować w wersjach częściowo lub w pełni zautomatyzowanych systemów składowania i kompletacji arkuszy o znacznych szerokościach i długościach oraz niewielkich wysokościach. W systemach Kasto stosowane są standardowe formaty palet: małe (1000 x 2000 mm), średnie (1250 x 2500 mm), duże (1500 x 3000 mm), maxi (2000 x 4000 mm), ale również inne, dostosowane do indywidualnych wymagań. W zależności od charakteru przedsiębiorstwa, wśród rozwiązań Kasto możemy wyróżnić systemy: kołyskowe, wieżowe, suwnicowe oraz typu Honeycomb. Systemy magazynowania Kasto mogą być dostarczone wraz z odpowiednim systemem zarządzania zapasami. Począwszy od projektowania, poprzez dostawę sprzętu, montaż mechaniczny i elektryczny, integrację IT oraz serwis i utrzymanie ruchu – wszystko od jednego dostawcy.

System wieżowy UNITOWER B

System magazynowania blach typu UNITOWER B jest zazwyczaj stosowany w przypadku mniejszej liczby składowanych ładunków. Występuje w wersji z pojedyńczą lub podwójną wieżą odkładczą oraz zintegrowaną układnicą. Dostęp do materiału może odbywać się z jednej lub obu stron regału. System oferuje wiele możliwości w zakresie przechowywanych formatów blach oraz opcjonalnie umożliwia zarówno wzdłużną jak i poprzeczną kompletację za pomoca odpowiednich wózków załadowczych. Wózki te można wyposażyć dodatkowo w wagi. Dzięki integracji z suwnicami możliwa jest optymalizacja przepływu materiałów w magazynie. Obciążenie na miejsce do 5 ton, wysokośc systemu do 20m, pojemność do 150 miejsc paletowych.

System wieżowy UNITOWER B

System kołyskowy

Kołyskowy system składowania typu UNIBLOC jest idealnym rozwiązaniem dla łatwej obsługi średnich i dużych stanów magazynowych. Przechowywanie blach odbywa się tu w szerokich i niskich kołyskach. Ich wyjmowanie odbywa się ręcznie, pojedyńczo, za pomocą suwnicy lub w trybie automatycznym przy użyciu specialnego trawersu, co pozwala na operowanie kilkoma kołyskami jednocześnie. Kołyskowy system składowania charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i łatwością obsługi. Obciążenie na miejsce do 9 ton, wysokość systemu do 8 m, liczba miejsc od 10 (w trybie ręcznym) lub od 250 (w trybie automatycznym).

System kołyskowy

System składowania typu HONEYCOMB

W przypadku dużej liczby składowanych blach oraz wysokiej obrotowości stanów magazynowych najbardziej racjonalnym rozwiązaniem magazynowym jest system składowania typu Honeycomb np. Unicompact. System ten zapewnia wszechstronną funkcjonalność oraz wysoką efektywność kompletacji wszystkich rodzajów ładunków. Konstrukcja „plastra miodu” zapewnia maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni do składowania oraz gwarantuje najszybszy czas oraz najkrótszą drogę dostępu do składowanych materiałów. Systemy Honeycomb mogą być dopasowane do istniejących budynków magazynowych lub być budowane od nowa, także w wersji samonośnej. Obciążenie na miejsce składowania do 8 ton, wysokość systemowa do 26m, pojemność od 500 miejsc odkładczych.

System składowania typu HONEYCOMB

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami